Kilka przydatnych gadżetów, o jakich mogłeś nie mieć pojęcia

fajne technologieJeszcze nie tak dawno temu był taki krótki czas, kiedy to wydawało mi się, iż rozwój technologiczny się zatrzymał. Aktualnie już mamy pewność, że nic z tego. Co chwilę prekursorskie wynalazki, globalna dostępność smartfonów, niezliczone gadżety, o których się nam dawniej nie śniło. Jednak zamiast mówić tu o oczywistościach, przedstawię Wam kilka przydatnych gadżetów, o których istnieniu czy też swoistych właściwościach zapewne nie mieliście pojęcia.

Tablice i ekrany interaktywne

To jedno z mych niedawnych odkryć. Okres szkoły kojarzy mi się z przyjemnymi przerwami i w większości nudnymi zajęciami, jakie przeważnie prowadzone były z wykorzystaniem kredy oraz tablicy. Wydarzeniem było doświadczenie na chemii bądź lekcja w sali informatycznej. Wychodzi na to, iż XXI wiek wyzwolił rewolucję także w powyższym obszarze. Ekrany multimedialne sterowane są przy użyciu dotyku, najczęściej można je skomunikować z laptopem, jak i również można na nich kreślić specjalnymi rysikami. Narzędzie tego typu powoduje, iż lekcja w szkole już nigdy nie musi się wydawać nudna, a także umożliwia ściągnąć uwagę dzieci, jakie przyzwyczajone są przecież do technologii oraz odbierania licznych bodźców naraz. Ekrany multimedialne wyprzedawane są często łącznie z projektorem, a monitory posiadają czasem wbudowany komputer, co jeszcze mocniej optymalizuje nauczanie. Warto się tym zainteresować. Tablica interaktywna z projektorem może przenieść nauczanie na nowy, wyższy poziom.

Lego Mindstorms EV3

klocki legoKtóż z nas nie uwielbiał zabawiać się klockami lego? Niestety za mojej młodości oferta w naszym państwie nie była wciąż tak rozbudowana, a i bardziej wypasione kolekcje były poza zasięgiem pieniężnym rodziców. Lego dalej wydają się drogie, jednak dochody Polaków wyższe. A i pojawiło się wiele nowatorskich opcji, do kupienia są kapitalne zestawy edukacyjne. Na przytoczenie zasługują chociażby Lego Mindstorms EV3. Te pomoce naukowe przeznaczone są dla uczniów, jacy posiadają predyspozycje technologiczne i lubią scalać przyjemności z nauką. Sprawdzą się w placówce edukacyjnej, ale też są w stanie posłużyć za świetny upominek. Dla młodszych dzieci dedykowana jest z kolei seria Lego WeDo. Pomaga lepiej zrozumieć rzeczywistość oraz zmusza do nieszablonowego rozumowania. No i jak - założę się, iż nie mieliście pojęcia o tych gadżetach ;)

Wirtualna rzeczywistość

Exit roomy, paintball czy laser tag są w naszym kraju coraz to powszechniejsze i zapewne każdy z Was chociaż w jednej z tych zabaw uczestniczył. Ostatnio jednak powstała w moim mieście pionierska forma rozrywki opierająca się na rzeczywistość wirtualną. O czym mowa? Sprawa jasna - zbieramy grupę przyjaciół, uiszczamy niezbyt wygórowaną stawkę, a później przez 30 minut naparzamy razem do zombiaków broniąc fabryki przed ich natarciem. Zabawa przednia oraz poczucie, że jednego dnia urzeczywistniły się marzenia z dzieciństwa, natomiast obrazy science fiction stały się prawdą. Popatrzcie, może u Was w miasteczku, również istnieje coś takiego. Aż czekać, jak wirtualna rzeczywistość będzie wykorzystywana też w edukacji.

Jeżeli znacie jakieś inne odkrywcze rozwiązania, które można wykorzystać w edukacji, czy też po prostu na rzecz zwyczajnej rozrywki - podzielcie się na e-mail.