Serialowe smakołyki

podjadanie przy telewizjiNiezwykle regularnie, jak zasiadamy do oglądania serialu czy filmu, poszukujemy czegoś co moglibyśmy sobie podjeść. Niestety w wielu przypadkach pada na niezdrowe przekąski typu chipsy, paluszki, bądź różnego rodzaju słodkości.

Powinno się zweryfikować co podjadamy i spróbować zmienić własne przyzwyczajenia.

Samo przesiadywanie na kanapie powoduje, że nasza forma robi się gorsza, a co wówczas kiedy zaczniemy zajadać fast foody. Należy się zastanowić nad jedzeniem do oglądania czegoś dobrego, jednak zdrowego. Można rozważyć sushi, świeże warzywa z sosem, czy zdrowe owoce w rozsądnej dawce. Będzie to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż niezdrowe jedzenie. Możemy też zaserwować kolację w trakcie oglądania filmu, dzięki temu będziemy najedzeni oraz nie będziemy próbowali szukać czegoś do podjedzenia.

jedzenie sushiMożemy też przygotować sobie małe kanapki, jakie są w stanie posłużyć jako kolacja, czy też podwieczorek. Dzięki nim będziemy najedzeni, a nie tylko będziemy przegryzać dla samego faktu podjadania. Zawsze mamy też możliwość przykładowo zamówienia kolacji z transportem do mieszkania i bez wątpienia nie chodzi tutaj o żadne fast foody, natomiast na przykład o sushi, które jest bardzo zdrowe, a w dodatku wartościowe i także możemy to traktować jako któreś z głównych posiłków. Niezwykle ciekawe wydają się też np. papryki pokrojone w paseczki z dipem, który nada im lepszego smaku. Jest to bardzo proste do wykonania oraz każdy w domu może przyrządzić tego typu zdrową przekąskę.

Jak widać sposobów jest cała masa, trzeba tylko mieć chęć trochę odmienić swe nastawienie do jedzenia. Bez wątpliwości milej będzie nam się oglądało wyczekiwany film bez niepotrzebnego podżerania i poczucia ciężkości. Przez wzgląd na to także nie staniemy się zbyt szybko śpiący, więc będziemy mogli przeznaczyć więcej czasu na przyjemności.

sushi