Teatr i kino jako jeden ze sposobów na zimowa chandrę

background gdfe065156 640Dla wielu ludzi pora zimowa do bardzo dokuczliwy czas. Za oknem pochmurno i mroźno, mamy zdecydowanie mniej energii, a nierzadko kiepski nastrój i gorsze samopoczucie. Jak radzić sobie z zimową chandrą? Siłownia, fotel w domu i ciepła herbat? A może by tak udać się na sztukę lub seans filmowy?

Spotkanie ze sztuką od dawna budzi w nas emocje. Wybranie się do teatru może być doskonałym planem w walce z obniżonym nastrojem. Szczególnie w czasie tuż po nowym roku i świętach, i gdy do pierwszego ciepła nadal daleko – wielu z nas boryka się z trudnym okresem. Jak sobie z nim radzić? Przede wszystkim warto gdzieś się wybrać. Doskonałą okazją może się okazać przyjemny spektakl, bądź komedia w kinie. Pozwoli nam to zmienić otoczenie, oderwać się od codziennych obowiązków, obejrzeć ciekawy obraz, skoncentrować się na czymś innym. Nawet jeśli nie zawsze masz z kim pójść, dobrze wyrwać się choćby na własną rękę!

A co wtedy,gdy to nie skutkuje? W trudniejszych momentach, kiedy już nie możemy poradzić samodzielnie ze stresem i nastrojami, należałoby przemyśleć poradę u terapeuty. W wielkich miastach takich jak na przykład Wrocław, psycholog jest dostępny od ręki. W miejscach, gdzie konsultacje psychologiczne nie są dostępne w gabinecie – mamy możliwość skorzystać z porad przez internet. Owszem, sesja przed kamerką to nie to samo co osobiście odwiedzać gabinet psychoterapii np. w mieście Wrocław, ale niewątpliwie może być to rozwiązanie które, nas wzmocni, kiedy kwestia jest kłopotliwa.

performance hall g94db84d04 640Regularna terapeutyka pozwoli nie tylko zatrzymać kłopoty tu i teraz, ale także w wyższym stopniu przyjrzeć się sobie i podeprzeć te sfery, które są naszą piętą achillesową. Jeżeli jednak czujemy, że samo wsparcie drugiej osoby i spotkania w gabinecie to nie do końca jest to coś co porozwiązuje nasze problemy, a sygnały się nasilają, powinno się pomyśleć o lekarzu. W tym przypadku pomóc nam mogą psychiatrzy Wrocław. Na szczęście ta idea nie jest już tak bardzo wstydliwa jak wcześniej. Przede wszystkim w tych większych ośrodkach jak np. Warszawa, Kraków, czy Wrocław. Lekarz psychiatra wykonując wywiad, prześledzi naszą formę i jeśli kondycja do tego zmusi, przepisze nam stosowne leki (po więcej szczegółów udaj się na superego.com.pl). Warto zatroszczyć się o swoje zdrowie, by móc znów żyć pełnią życia!