Projekcje o lekarzach. Które z nich warto zobaczyć, a które lepiej pominąć? Te pozycje polecamy!

technology g6981bdd19 640Pewnie każdy z nas zgodnie przyzna, że projekcje o lekarzach oraz ciekawych przypadkach medycznych potrafią niezwykle budować napięcie oraz zaintrygować oglądającego tak bardzo, że cały serial może wręcz obejrzeć w w ciągu dnia! Wspomniane seriale są szczególne też z uwagi na to, iż dzięki nim mamy możliwość z bliska zobaczyć jak również docenić niezwykle ciężką a także wymagającą pracę lekarzy, takich jak onkolog, neurolog, urolog, czy anestezjolog. Są takie przypadki, że wiele aspektów związanych z określonymi dziedzinami medycyny wprawia nas w zdumienie podczas przeżywania przygód razem z bohaterami.

By nieco bardziej zagłębić się w świat medycyny, przygotowaliśmy parę seriali, które bez wątpienia każdy z nas powinien zobaczyć. Chyba nikogo nie powinien dziwić fakt, że na pierwszym miejscu znalazł się serial „Dr House” - to niezwykle ciekawa projekcja traktująca o grupie lekarzy, na czele której stoi ekscentryczny Gregory House. Niejednokrotnie ratuje życie swoich pacjentów a także z wykorzystaniem swojej ogromnej wiedzy diagnozuje nawet najtrudniejsze i rzadkie przypadki chorobowe. Oglądając serial ma się wrażenie, że w jednym lekarzu przebywają wszyscy lekarze - onkolog, neurolog, urolog, czy chirurg naczyniowy - więcej o pracy chirurga naczyniowego dowiesz się na tej stronie.

Będąc w temacie wybitnych lekarzy, nie można zapomnieć o serialu, który podbił serca wielu widzów, mianowicie - „The good doctor”. Oglądając ową pozycję poznajemy zarówno schematy pracy na oddziale chirurgicznym (jak wygląda praca lekarza chirurga przeczytasz na stronie poradni chirurgicznej - klik), ale także razem z główną postacią przeżywamy jego sukcesy i porażki powodowane autyzmem.

model g488955278 640Ostatnią już produkcją w naszym krótkim rankingu jest pozycja pt. „New Amsterdam” do zobaczenia na serwisie Netflix. W każdym z epizodów tego właśnie serialu razem z medykami zaznajamiamy coraz to ciekawsze schorzenia, a ponadto mamy możliwość poznać zasady, według których działają wszelkiego typu centra medyczne, gdzie znajdzie się między innymi poradnia neurologiczna, czy też poradnia onkologiczna - wiele innych poradni znajdziesz na www, dowiedz się czym zajmują się konkretne.

Filmy medyczne przede wszystkim zadziwiają, ale nieraz są w stanie również wzbudzić strach. Są również niezwykłym źródłem wiedzy, co czyni je dodatkowo ciekawymi. Mimo iż to fikcja, nie odbiegają zbytnio od realizmu. Za ich pomocą każdy z nas może poczuć trud pracy specjalistów.