Miasta Polskie związane z kinem i jego najlepszymi postaciami

gdansk 3779874 1920Każdy film, który oglądamy w kinie, był gdzieś wyprodukowany. Stąd też mieszkańcy poszczególnych miast – obserwują następnie w kinie – kadry ze swojego podwórka. W jakich miastach zostały wyprodukowane kultowe filmy?

Adekwatnym przykładem w tek kwestii jest Wrocław – który był często wybieranym miastem przez filmowców. Zostały tu zrealizowane niezwykle znane hity kinowe – m. in. “80 milionów”, “Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, czy „Uciec jak najbliżej”, który był grany przy ulicy Piłsudskiego, gdzie mieści się wielce popularny wrocławski hotel. Każdej osobie doskonale znane są też wrocławskie seriale - np. „Pierwsza miłość”, jak i seriale paradokumentalne np. ”Lombard - życie pod zastaw", ”Trudne sprawy”, które już na zawsze weszły do krajowej tv. Z czym dla Wrocławia łączy się taka okoliczność? Na pewno z rozwojem branży turystycznej – wygrywają na tym kawiarnie, gastronomia, niemałą funkcję pełnią w tej kwestii także hotele we Wrocławiu. Z pewnością mogą liczyć stały dopływ gości – nie wyłącznie w trakcie odwiedzin sław kinowych w mieście, ale także w trakcie kolejnych podróży – osób, które chcą na własne oczy obejrzeć lokalizacje, w jakich serial był nagrywany, czy odwiedzić hotel we Wrocławiu, w którym uprzednio nocował ich ulubiony aktor.

Doczytaj: https://www.qubushotel.com/pl/hotel-wroclaw

Kolejnym ośrodkiem wartym napomknienia w sferze świata filmu jest Gdańsk. Naturalnym skojarzeniem jest event polskich filmów – pomimo tego, że dzisiaj mający swoją siedzibę w Gdyni – urzędujący historycznie właśnie w Gdańsku. Jest to czas, gdy do Trójmiasta przybywają niemal wszystkie liczące się osobistości polskiego kina. Z tego powodu podobnie ważna jest obszerna oferta noclegowa – co daje liczna grupa hoteli w Gdańsku. Oprócz sław – w momencie seansów kinowych – pojawia się również spora rzesza gości – którzy chcą śledzić konkury rodzimego kina i jego najsłynniejszych pozycji. Gdańsk ma jednocześnie tę ogromną zaletę, że warto go eksplorować także z uwagi na centrum miasta, różnorodność architektury zabytkowej, Muzeum Bursztynu, Ulicę Mariacką, czy długie wybrzeże. Poza tym hoteli w Gdańsku jest dużo więcej aniżeli obiektów w Gdyni, czy Sopocie, dlatego jest to nad wyraz często oczywisty wybór.

Więcej informacji: https://www.qubushotel.com/pl/hotel-gdansk

Oryginalnym sugerowanym przez nas punktem wartym odwiedzenia w tej kwestii – jest Bielsko-Biała, w której mieści się wytwórnia filmów animowanych. Były tam nagrane takie hity jak np. Bajki Pana Bałagana, czy kultowe perełki jak Reksio. Z uwagi na to, że w mieście jest co podziwiać, planując wyprawę wskazane jest by się zaznajomić z usługami hoteli w Bielsku-Białej. Zwłaszcza, gdy chcemy przyjechać tu na kilka dni. camera 2341279 1920A jest ku temu trochę powodów – choćby Rajd Pojazdów Zabytkowych czy darmowe koncerty. Turystów przyciągają również liczne stare budynki, wśród których jest ratusz, katedra, czy budynek muzeum. Na wzmiankę zasługuje także interesujący architektoniczny szkic niektórych restauracji, jak i hoteli w Bielsku-Białej. I chociaż dla dużej ilości regionów naszego kraju, z uwagi na pokaźną odległość, być może to kłopot - ze wsparciem przybywa oferta noclegowa – regionalne hotele w Bielsku-Białej, oferta pensjonatów i prywatnych pokoi. W zależności od zapotrzebowania turyści typują ofertę konkretnych obiektów, dla tych w najwyższym stopniu wymagających – wskazane jest zwrócić uwagę na specjalne propozycje, które są świadczone w takich lokalizacjach. Niekiedy są to usługi kosmetyczne, czy kort tenisowy, co więcej aula konferencyjna, gdy jedziemy w ramach delegacji służbowej. Tak rozległą ofertę proponują przede wszystkim hotele w Bielsko Białej.