Kilkudniowe koncerty

Muzyka, światła, niekończąca się zabawa, tańce, kolorowe kostiumy, popularne zespoły na scenie – niesamowita przygoda, trwająca kilka nocy. W ten sposób przedstawia się obraz każdego kilkudniowego koncertowania – tak w Polsce, jak i za granicą.


Każdy, niezależnie od wieku, choćby odrobinę spragniony wrażeń, musi pojechać na jakikolwiek festiwal, trwający kilka dni. Jeśli ktoś do tej pory nie miał okazji tego przeżyć, niech pamięta, że jak raz postanowi pojechać, to już nigdy tego robić nie skończy. Pierwszy wyjazd może być jednak niepokojący, dlatego że nawet na kilkudniową zabawę powinno się odpowiednio przyszykować. Przede wszystkim trzeba zadbać o miejsce do spania. Najczęściej zdarza się, że organizatorzy wydarzenia sami proponują nocleg, czyli zazwyczaj kemping. Taka opcja jest najkorzystniejsza, między innymi ze względu na bliski dystans od scen festiwalowych, jak również przez niską cenę.


Wybierając kemping, nie obejdzie się bez kupna własnego namiotu, śpiwora i specjalnej maty, czyli pianki, symulującej materac, dzięki której kamienie i kijki nie będą kłuły w plecy, a także która izoluje od zimnej ziemi. Poleca się zabrać również bezprzewodową ładowarkę, dlatego że na polu namiotowym nie ma prądu, a telefon z pełną baterią warto przy sobie mieć, podobnie jak latarkę, na przykład w nocy, gdy trzeba będzie znaleźć toaletę. Na koncertach udostępniane są toitoie, w których zazwyczaj nie ma ręczników papierowych, warto więc mieć ze sobą chusteczki.


W jakim miejscu podczas festiwalu przechowywać cenne przedmioty? Najlepiej przy sobie. Można zainwestować w sportową nerkę, w której będzie się chować telefon, dowód, pieniądze.
Zastanawiając się nad tym, co założyć, powinno się wziąć pod uwagę, że strój ma być wygodny. Owszem, w gorące lato zmartwień jest mniej, jednak warunki atmosferyczne mogą zaskoczyć, lepiej więc być przygotowanym na ulewę i zimne dni. Tak wyglądają najważniejsze rady na odpowiednie przygotowanie do festiwalu. Przybywając pod bramki wejściowe najczęściej dostaje się opaski na rękę i plan eventu. Przed nami początek muzycznej zabawy.