Izolacja w lockdownie a ośrodki kultury

opera g1e7b66ca8 640Powoli nadciąga zakończenie roku, zwykle jest to czas podsumowań - także w kulturze. Warto toteż zainteresować się, jak w okresie pandemii funkcjonowały najlepsze kina i teatry w województwie lubuskim. Przez wzgląd na co udało im się przetrwać i jakiego typu przemiany przeszły.

Co wpłynęło na to, iż kina dalej działają? Dzięki czemu do tej pory są w stanie pozwolić sobie na opłacalność i gdzie ukryty jest sekret? Tenże fakt pozwolił na de facto bezpłatną energię, dzięki temu ponadplanowe środki pieniężne mogli przekazać na wypłaty dla pracowników, a także pokryć mniejsze przychody z powodu małej liczebności widzów. Mówimy tu o dofinansowaniu fotowoltaiki w rejonie lubuskim, był to drobny ale wart uwagi krok dla lokalnej kultury.

Montażem fotowoltaik zajęły się najbardziej profesjonalne firmy w regionie lubuskim, dzięki temu wszelkie panele fotowoltaiczne zostały zamontowane w niemal niewidoczny sposób na pokryciach dachowych instytucji. Takowe rozwiązanie umożliwia nieprzerwane pozyskiwanie darmowej energii pozyskanej z promieni słonecznych.

Dodatkowo przy użyciu fotowoltaiki w regionie lubuskim można za darmo napędzić pompy ciepła, które zagwarantują widzom obecnym na sali optymalne warunki. Takowe rozwiązanie jest przychylne dla naszego globu, ale także ogranicza ilość prac jakie powinni uskutecznić zatrudnieni w kotłowni.

W ten sposób wszelkie instytucje kulturalne miały jak uchować się i cały czas oferować niezbędną dla ogółu ludzi kulturę. Dzięki temu nadal grane są przedstawienia takie jak "Antygona", czy "Dziady cz. II.", a aktorzy nie mieli powodu by niepokoić się o etaty.

music g82b80bcc1 640Patrząc na to jak duże plusy wniosły firmy fotowoltaiczne w rejonie lubuskim można śmiało oznajmić, że takie inwestycje mogłyby być przeprowadzane także w innych rejonach. Przyniesie to społeczeństwu sporo cennej wiedzy - co daje kultura, a także rozwój technologii energetycznych.

Jako ciekawą informację warto wspomnieć o Dolnym Śląsku. W tej lokalizacji także w kilku instytucjach kulturalnych zostały zamontowane panele fotowoltaiczne, szkoda jednak, że nie jest to tak spora ilość jak w poprzednio wspomnianym regionie. Dolny Śląsk ciągle rozwija się, wobec tego można przypuszczać, że w nieodległym terminie również tam wszelkie ośrodki kultury pozostaną zaopatrzone w taką nowoczesną technologię.