Prowadzisz muzeum lub galerię? Zobacz jak zadbać o bezpieczeństwo zbiorów

castel santangelo gf83c50ddc 640Przeznaczeniem placówek, typu muzea bądź galerie, jest przede wszystkim dostarczenie ludziom możliwości obcowania z dziełami sztuki. Czy są to eksponaty stare czy nowoczesne, malowidła czy antyczne bibeloty. Wszelki spośród eksponatów zebranych w galerii jest niezwykle drogocenny. Nie jedynie przez wzgląd na przymiotów estetycznych. W związku z tym istotne jest, żeby poza troszczeniem się o ich konserwację, troszczyć się o ich bezpieczeństwo.

Nieraz przeszłość ukazała, że antyki są celem pożądania. Z tej przyczyny próbowano je podkradać. Współcześnie cena dzieł sztuki bądź wyjątkowych rzeczy jest też niesłychanie wysoka. Oprócz tego posiadanie takiego eksponatu kojarzy się z znacznym uznaniem. Żeby je asekurować przed grabieżą warto wyposażyć się w system jednego klucza. Głównie przez jego szerokie zastosowanie – sprawdzi się jednakowo niezawodnie w skrzydłach drzwiowych do stanowisk, jak również gablotach.

Jak działa system jednego klucza? Zabezpieczenie zbiorów to też błyskawiczna reakcja w momencie nieoczekiwanych sytuacji, np. przeciekanie ścian. Powierzchnia muzeum jest na ogół dość rozległa. Składa się na nią parę sal oraz pomieszczenia magazynowe, jakie są zabezpieczone zamkami. W sytuacji potrzeby kłódka w systemie jednego klucza zezwoli na sprawne otworzenie różnych pomieszczeń oraz zabranie dzieł. Co niewątpliwie ochroni je przed zrujnowaniem.

Atutem owego patentu jest dodatkowo sama konstrukcja mechanizmu. Wkładki w systemie master key mają dość złożony mechanizm. Co z tym związane podobnie sam klucz jest osobliwy i powinien być oryginalny. Zainstalowanie systemu jednego klucza, prócz instalacji, zobowiązuje do zaplanowania organizacji dostępu. Na skutek tego dysponent galerii może sam zadecydować kto stanie się odpowiedzialny za poszczególne pomieszczenia. Racjonalne podjęcie problemu sprawi, że cena systemu master key będzie adekwatna do wymagań.

keys g5f2359650 640Dzieła sztuki, zgromadzone w muzeach, to drogocenne skrawki dziejów. Obrazują wiedzę na temat przeróżnych kultur oraz postępów społeczeństw na przestrzeni wieków. Dodatkowo wywołują różne uczucia, jakie w współczesnym pędzącym świecie wydają się nadzwyczaj cenne. Wobec tego warto troszczyć się o to, żeby mogły zachwycać przez długie lata.