Piękne wnętrza, smakowite kulinaria – czy to już sztuka?

digital art gbd0a36c27 640Przygotowanie pomieszczenia weselnego to ważny element, o którym nie można zapomnieć w trakcie organizowania imprezy ślubnej. Podczas imprezy każdy zaproszony gość musi czuć się dobrze, nie wspominając już o Młodej Parze. W tym poradniku znajdziesz sprawdzone wskazówki na zaplanowanie olśniewającej sali na imprezę weselną. Przekonaj się o czym nie możesz zapomnieć podczas tego procesu.

Przygotowywanie sali na wesele - dlaczego warto to zrobić samodzielnie?

Idealne wesele to pragnienie niejednej Młodej Pary. Samodzielne strojenie sali na wesele jest nie tylko ciekawym rozwiązaniem na pobudzenie kreatywność i oryginalne podejście do tej kwestii. Taki sposób pozwoli również całkiem sporo przyoszczędzić. W dalszej części poradnika przekonasz się jak skutecznie przygotować cały proces.

Wybór odpowiedniej sali weselnej

Odpowiednia sala na wesele to taka, w której można zaplanować własnoręcznie stworzone ozdoby. Na przykład, w ostatnich latach coraz częściej wykorzystywane stają się piękne gipsaturie na ścianach i suficie, jak również zwiewne zasłony na oknach. Wybrana przez Młodą Parę sala na zabawę po ceremonii ślubnej powinna odpowiadać klimatowi do Waszego marzenia na temat przewodni. Warto wiedzieć, że zabawa weselna może odbyć się nie tylko w specjalnym pokoju, ale także na dworze. Decydując się na tę drugą alternatywę warto pamiętać o wynajęciu dużego jurty.

Motyw przewodni wesela - jakie akcesoria wybrać?

Wybrane akcesoria znajdujące się na sali weselnej muszą być spójne z motywem przewodnim imprezy. Marzycie o imprezie w nastroju boho? Zdecydujcie się na białe dodatki uszyte z koronki i delikatnych materiałów. A może ubóstwiacie kinematografię? Wówczas pamiętajcie o kolorach z waszych ulubionych ekranowych produkcji. Możecie też namówić Waszych bliskich o to, by przebrali się w danego rodzaju stroje. Organizując zabawę weselną z motywem przewodnim należy pamiętać o konsekwencji, zarówno w kontekście wyglądu kart zaproszeniowych, jak i gadżetów na stolikach i w całej sali na wesele. W tym celu świetnym rozwiązaniem jest stworzenie listy rzeczy, o jakich nie należy zapomnieć.

Jedzenie podczas zabawy weselnej - jak wybrać?

few g8b9fcd327 640Jeśli organizujecie duże wesele, musicie zadbać o zadowolenie kulinarne Waszych rodziny. Nie licząc alkoholu, należy pomyśle o stosownie skomponowane menu obiadowe. Wybrane przez Młodą Parę potrawy mogą nawiązać do określonego przez Młodą parę motywu przewodniego. Podobnie temat prezentuje się w przypadku mniejszego przyjęcia weselnego tylko dla bliskiej rodziny. Ważne jest to, żeby każdy uczestnik zabawy miał co wrzucić na ząb w trakcie całonocnej hulanki i czuł się dobrze.