Niecodzienna twórczość - czyli rzeźby z użyciem odpadów metalowych i nietypowych części

man g5116e9d93 640Sztuka jest aspektem istnienia, który asocjujemy z estetyką. Kiedy słyszymy to sformułowanie nasz mózg produkuje wizje przedstawiające zapierające dech w piersiach pejzaże, wytworne posągi lub portrety atrakcyjnych osób. Jednak czy nie jest to starodawne i staromodne przedstawienie sztuki? Można by pokusić się o teorię, że tak dokładnie jest. Ponieważ wszelakie elementy ludzkiego istnienia zmieniają się, podobnie dzieje się w przypadku sztuki. Nowocześni twórcy starają się zobaczyć urok, nie tylko w oczywistych obszarach i aspektach. Poszukują go również w szpetocie i z pozoru niepotrzebnych elementach takich jak złom.

Kiedy nabywasz nową kuchenkę, kolejną lodówkę, stary sprzęt oddajesz na złom. Pomyśl, że znajomy zaprasza ci na ekspozycję sztuki współczesnej. Zgadzasz się i już następnego dnia udajecie się do muzeum. Wkraczasz na wystawę a tam, widzisz własny telewizor i złom stalowy tworzący razem centralną ekspozycję. Zwiedzający podziwiają go i kiwają głowami z aprobatą. Jest to dla ciebie cokolwiek szokującego, lecz możesz zdać sobie sprawę z tego, że złom to nie tylko niepotrzebne śmieci. Pomijając fakt, że jest możliwość na nim zyskać. Dlatego warto poznać cennik skupu złomu.

Artyści szukają weny w licznych lokalizacjach. Jedni odnajdują ją podczas spacerów pośród natury, a inni, wybierając się na auto złom. Zakupione tam części wykorzystują następnie do stworzenia niepowtarzalnych dzieł sztuki. Wybrane z nich trafiają na czasowe wystawy. Inne, odnajdują stałe miejsce i cieszą oko wielbicieli sztuki współczesnej przez długi czas. Skup złomu samochodowego szczyci się sławą pośród mechaników i wielbicieli samochodów, którzy szukają tam elementów zamiennych. Można tam jednak zobaczyć także twórców kultury, wybierających kierownicę lub stary zderzak. Możliwe, że są to części instalacji, która niedługo odniesie ogromny międzynarodowy sukces.

plastic cups g89ee52f02 640Skup złomu np. we Wrocławiu jest nierzadko miejscem spotkań regionalnych twórców, którzy wiedzą, że mogą tam znaleźć perełki, które wykorzystają do ich współczesnych instalacji. Spotkamy tam również poszukiwaczy puszek oraz osoby dostarczające zużyte, zbędne urządzenia. Możemy tam zobaczyć, jak sztuka styka się z szarą codziennością. Jak uroczo i bezkonfliktowo się przeplatają, nie wchodząc sobie w paradę.