Kultura i sztuka w sieci – jakie portale należy śledzić?

piano 1508907 1920Egzystujemy w czasach powszechnej dostępności do internetu. Rzecz jasna mnóstwo osób nie wykorzystuje pełnego potencjału tego narzędzia i swój czas marnotrawi na przeglądanie śmiesznych obrazków. Cieszy jednak, że powstaje coraz więcej portali, które dają nam możliwość obcowania ze sztuką bez wychodzenia z domu. To bez wątpienia wspaniałe zjawisko.

Rzecz jasna wszyscy jesteśmy już prawdopodobnie przyzwyczajeni do tego, że filmy i albumy muzyczne są osiągalne w sieci legalnie w niskiej cenie. Serio – te 30 zł miesięcznie za HBO GO lub Spotifya jest wręcz symboliczną ceną za całe spektrum możliwości, które daje subskrybentom ów software. Tym bardziej jeśli porównamy to z kosztem wejściówki w kinie czy płyty DVD. Od wielu lat marzy mi się coś jeszcze – kino online. Żeby była możliwość obejrzenia nowości, na legalu, w high definition. A może do tego ze znajomymi za pomocą technologii VR? Nie jest to bez dwóch zdań proste do wykonania, musiałby się w to zaangażować naprawdę świetny software house. Samo oprogramowanie to jednak nie wszystko, do rozegrania zostałoby wiele pozostałych kwestii, jak np. prawa autorskie. Byłoby to skomplikowane przedsięwzięcie.

Inna sprawa, że warto poznać możliwości, które wiążą się ze współpracą z software house'ami. Firmy tego typu specjalizują się w przygotowywaniu szytych na miarę rozwiązań powiązanych z internetem. Jedne specjalizują się w tzw. aplikacjach webowych, pozostałe podążają w stronę świata mobile. Z ich usług korzystają przedsiębiorstwa na całym globie, niekoniecznie tak znane jak Tidal czy Netflix. Dedykowanego oprogramowania dla firm może potrzebować już choćby i kilkuosobowa działalność. Ostatecznie w dwudziestym pierwszym stuleciu zdecydowana większość prac wykonywana jest w sieci. Z tego też względu renomowany producent oprogramowania może okazać się przydatny w najmniej oczekiwanym momencie.

singer 690117 1920

Nadmienię, że takowe przedsiębiorstwa są też w stanie stworzyć tak zwane MVP. Jeśli mamy niebanalny pomysł i pragniemy przetestować, czy ma szansę na sukces - jest to świetna możliwość. Wspominam o tym, bo mogliście o niej nie wiedzieć.

Wróćmy jednak do sztuki w internecie – wspaniałe jest to, że wejściówki do kina możemy sobie rezerwować bez opuszczenia mieszkania, brać udział w eventach leżąc w łóżku, czy chodzić po wirtualnych galeriach sztuki. Technologie webowe zaskakują mnie coraz bardziej i wykorzystuję tego typu możliwości coraz częściej.