Sylwester: okazja do wyjazdu i spotkania z inną kulturą

sylwester04Nie musisz brać urlopu na zagraniczny wyjazd akurat latem. Coraz częściej ludzie wybierają inne terminy na swoje wyjazdy, nieraz z uwzględnieniem lokalnych świąt, a z tego powodu mamy możność obcowania z innymi kulturami. Interesującym pomysłem mogą być egzotyczne wyprawy na przykład na świętowanie sylwestra. Zrezygnuj też z wakacji all-inclusive w modnym miejscu i sprawdź, co ma do zaoferowania miejscowy klub podróżników.

Dlaczego klub podróżnika zorganizuje nam najfajniejszą imprezę sylwestrową?
a) Wyjazd będzie tańszy - grupy podróżników nieraz oferują nocleg w nietypowych, a przez to tańszych miejscach, w dodatku często mogą liczyć na zniżki. Sylwester często nie należy do typowego urlopowego sezonu, co też ksztłatuje ceny.
b) Będzie bardziej kameralnie - nie będziesz nocować w przepełnionym hotelu i zwiedzać sztampowych atrakcji turystycznych.
c) Spotkasz inną tradycję - i to taką pierwotną, dlatego że lokalsi nie mają potrzeby odgrywać scen przed turystami.

dziecko05Dokąd najkorzystniej wybrać się na sylwestra? Alternatyw jest dużo. Przykładowo chłodna Islandia zimą z pewnością cię urzeknie. Nie lubisz marznąć? Żaden problem. A gdyby tak sylwester w Jordanii? W tamtym miejscu temperatura bardziej przypadnie ci do gustu, a do tego zaznajomisz się z zupełnie obcą kulturą - jeżeli zabierzesz ze sobą dzieci, będą mogły nauczyć się naprawdę wiele - w tym historii i tolerancji. Nawet impreza sylwestrowa może być okazją do nauki, ale w atrakcyjny sposób.

Więcej inspiracji sylwestrowych znajdziesz pod tym linkiem. Warto wiedzieć, jakie są obecnie możliwości.

Kluby podróżników zabiorą cię w niesamowitą podróż. Wyprawa na Islandię? Ależ proszę. Sylwester na pustyni? Załatwią i to. A może Maroko, doczytaj, bez problemu da radę. Egzotyczne wyprawy organizują zwykle od lat, bez problemu poznają lokalsów i prezentują z zupełnie innej perspektywy nawet takie znane państwa jak np. Islandia. Najciekawsze miejsca z reguły są zupełnie pomijane przez zwykłe biura podróży, które przy tym proponują dość drogie wakacje. Grupa podróżników zaproponuje ci podróże niskobudżetowe, które jednak w żaden sposób nie tracą na jakości. Oczywiście, pod warunkiem, iż zależy ci na poznawaniu nowych miejsc i tradycji, a nie na opalaniu się na brzegu basenu.

A zatem w jakim miejscu w tym roku spędzisz Nowy Rok? ;)